Strona główna/Aktualności/Spotkanie ze strażakami

Spotkanie ze strażakami

16 Maja 2026

Spotkania uczniów klas pierwszych i drugich ZSP w Czyżowicach ze strażakami z OSP na stałe wpisały się już w szkolną tradycję. 

Podczas wyjątkowych lekcji strażacy opowiadali o swojej pracy, prezentowali umundurowanie i sprzęt ratowniczy. Uczniowie mogli zajrzeć do wnętrza wozu strażackiego, a nawet spróbować swoich sił w obsłudze strażackiego węża wodnego.

Zajęcia były bardzo ciekawe i mamy nadzieję, że zachęciły dzieci do wstępowania w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Były także serdeczne życzenia i podziękowania dla Czyżowickich Strażaków, którym uczniowie odśpiewali gromkie „Sto lat!” oraz wręczyli własnoręcznie przygotowane laurki. ❤️

Czyżowicka OSP to niezwykle aktywna jednostka, która z ogromnym zaangażowaniem wspiera wiele inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

do góry