Strona główna/Aktualności/Ekopracownia pod chmurką - “W cieniu drzew”

Ekopracownia pod chmurką - “W cieniu drzew”

7 Maja 2026

5 maja 2026 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość – otwarcie Ekopracowni pod chmurką oraz nowo zagospodarowanej Zielonej przestrzeni

Podczas uroczystości nie zabrakło krótkich przemówień, podziękowań dla osób zaangażowanych w realizację projektu oraz symbolicznego przecięcia wstęgi. Uczniowie mieli również okazję po raz pierwszy skorzystać z nowej przestrzeni podczas zajęć pokazowych  przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczyciela  Panią  Renatę Ficek. 

Uczniowie klas młodszych pod opieką Mireli Bura, Mirosławy Nogły oraz Anny Karkoszki przygotowały występy artystyczne.

„W cieniu drzew”  to  wyjątkowe miejsce do nauki i kontaktu z naturą  - bo właśnie tam, pod rozłożystym, kilkudziesięcioletnim dębem będziemy zdobywać wiedzę w zupełnie nowy sposób.  

Zielona przestrzeń umożliwi prowadzenie lekcji w terenie, rozwijanie ciekawości poznawczej uczniów oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Stanie się miejscem odpoczynku, integracji całej społeczności szkolnej oraz kontaktu z przyrodą.

Obie inwestycje zostały sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Gminy Gorzyce.

Mamy nadzieję, że nowe "zielone" miejsca będą służyć całej społeczności szkolnej przez długie lata, inspirując do nauki, działania i dbania o środowisko naturalne. 

 

do góry