Akademia

5 Maja 2026

We wtorek 5 maja 2026 roku odbyła się uroczysta akademia poświęcona 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystość, stała się okazją do przypomnienia ważnych faktów z dziejów naszej bogatej historii.

Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne, śpiewali podniosłe pieśni. Pokazali krótką lekcję historii i patriotyzmu. Starsi koledzy w scence teatralnej w przystępny sposób wyjaśnili młodszym kolegom czym jest Konstytucja, jak powstawała i jaka jest Jej rola w naszym państwie.

Dla uczniów naszej szkoły akademię przygotowała: pani Joanna Zielińska. O oprawę muzyczną zadbał pan Robert Wija. Pocztem sztandarowym opiekuje się pani Joanna Grabarczyk. Udział w akademii wzięli uczniowie od klasy IV do VIII. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

do góry