Akademia
5 Maja 2026We wtorek 5 maja 2026 roku odbyła się uroczysta akademia poświęcona 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystość, stała się okazją do przypomnienia ważnych faktów z dziejów naszej bogatej historii.
Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne, śpiewali podniosłe pieśni. Pokazali krótką lekcję historii i patriotyzmu. Starsi koledzy w scence teatralnej w przystępny sposób wyjaśnili młodszym kolegom czym jest Konstytucja, jak powstawała i jaka jest Jej rola w naszym państwie.
Dla uczniów naszej szkoły akademię przygotowała: pani Joanna Zielińska. O oprawę muzyczną zadbał pan Robert Wija. Pocztem sztandarowym opiekuje się pani Joanna Grabarczyk. Udział w akademii wzięli uczniowie od klasy IV do VIII. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
zdjęcie z akademii (1)
zdjęcie z akademii (2)
zdjęcie z akademii (3)
zdjęcie z akademii (4)
zdjęcie z akademii (5)
zdjęcie z akademii (6)
zdjęcie z akademii (7)
zdjęcie z akademii (8)
zdjęcie z akademii (9)
zdjęcie z akademii (10)
zdjęcie z akademii (11)
zdjęcie z akademii (12)
zdjęcie z akademii (13)
zdjęcie z akademii (14)
zdjęcie z akademii (15)
zdjęcie z akademii (16)
zdjęcie z akademii (17)
zdjęcie z akademii (18)